NEREDEYİM

 

Arnavutköy Belediyespor İle İst.Güngören Spor Karşılaşması

Bölgesel amatör lig 12. Grup maçlarından Arnavutköy Belediyespor İst. Güngören spor karşılaşması Hadımköy stadında oynandı. Karşılaşmayı Aydın ve İzmir bölgesi hakemlerinden Akif Abdurrahman Morca, Uğur Önay, Gökhan Arık, Kadir Gönülaçar yönetti.

Ligin ilk yarısındaki kadrosunu tamamen değiştiren ve bir bakıma diriliş ateşi yakan ev sahibi Arnavutköy Belediyespor kadrosuna kattığı önemli oyuncular sayesinde mutlu sona ulaştı.

Karşılaşmanın ilk yarısında konuk ekip İstanbul Güngören spor Mert Filiz, Murat Toker ile Arnavutköy Belediyespor kalesinde gol arama çabaları sonuç vermedi. Kalesinde adeta duvar ören ve pozisyonları yakın takip eden Mehmet Bayram ile rakip takıma fırsat vermedi.

Arnavutköy Belediyespor ileri uç adamları Gökhan Öztürk ve Batuhan D. Yokuş ile konuk ekip defansını bir hayli zorlarken Hamit Taşkın ve Cihan F. Özdemir gol bölgelerinde bitirici oyunları ile gol heyecanını zirveye taşıdılar. Karşılaşmanın 38.dakikasında serbest atıştan dönen topu ceza sahası dışından çapraz pozisyonda Ufuk Hançer filelere gönderince Arnavutköy Belediyespor 1-0 öne geçti.

İlk yarı sonlarına kadar atak futboldan vazgeçmeyen ev sahibi Arnavutköy BLD. Son dakikalarda yakaladığı pozisyonlardan yararlanamayınca ilk 45 dakika ev sahibi takım üstünlüğü ile sona erdi.

Karşılaşmanın ikinci yarısında bu kez sahneye Gökhan Öztürk çıktı. 47.dkda İnatla takip ettiği pozisyonun devamında attığı golle skoru 2-0 a taşıdı.

Hücumda ve savunmada etkili görünen Arnavutköy Belediyespor takımı gol attıkça tribünde taraftarlarından üçüncü gol beklentisine 74.dakikada Kaan bulut ile cevap gecikmedi.

Rakip ceza sahası korner bölgesinden yapılan serbest atışa Kaan Bulut’un kafa ile dokunarak attığı gol karşılaşmanın skorunu tayin etti. 3-0. Kaan Gol sevincini 2 gün önce babasını kaybeden ve bu maçta forma giyemeyen takım arkadaşı Erkul Küçük ile paylaştı.
 

Kaptanlar galibiyeti Erkul Küçük e hediye etti.
Maç sonrası takım kaptanları Ufuk Hançer ve İ.Alper Balaban karşılaşma bizim için dönüm noktasıydı hırslı ve istekli olan bizdik hak ettiğimiz galibiyeti aldık. Galibiyeti Erkul kardeşimize hediye ettik dediler.

Fatih Türkkan
Maç sonrası bir açıklamada Takımın teknik direktörü Fatih Türkkan’dan geldi. Bu gün sahaya çıkan 18 futbolcumu canı gönülden kutlarım, bu karşılaşma bizler için çok önemliydi, var olma savaşı veren bir camianın futbolcuları olmak kolay değil. Tüm takım yeni futbolculardan oluşuyor ve uyum sürecini çok çabuk aştılar. İlk kez sahada 90 dakika formasını terleten 11 futbolcumu görmek beni hem duygulandırdı hem de sevindirdi. Var olmak için savaşan tüm oyuncularımı ve camiamızı kutlarım dedi.

Arnavutköy Belediyespor: Mehmet Bayram, Barış Altıntaş, Bahri Ekinci, Ayhan Güneş, Sefa Kayğusuz, Ufuk Hançer, KAAN Bulut, Gökhan Öztürk, Hamit Taşkın, Batuhan Dinçer Yokuş, Cihan Fatih Özdemir Yedekler: Sezgin Dursun, Batuhan Murat Öztürk, Muhammet Sıddık Basut, Ramazan Emre Biçen, Emrah Ateş, Davut Aslan, Semih Abdullah  Goller: dk38 Ufuk Hançer,  dk47 Gökhan Öztürk, dk74 Kaan Bulut

İstanbul Güngören spor: Emin Özdemir, Mehmet Kömürcü, Vehbi Buruk, Güray Gündoğdu, Hasan Gündoğdu, Ahmet Mercan, Erkan İnan, Halit Balcıoğlu, Burak Toker, Mert Filiz, Tansu Tekir Yedekler: Bülent Sağlam, Baki Salgın, Şafak Küçükbektaş, Semih Can Karadeniz, Emre Türk