23 Nisanda Cocuklar Hem Eglendi Hem Spor yaptı

 Arnavutköy Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Su Sporları Festivali gerçekleştirdi. Festivalde hünerlerini sergileyen çocuklar doyasıya eğlendi ve sporlarını yaptılar.

 

Arnavutköy Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Arnavutköy Kapalı Spor Salonu’nda Su Sporları Festivali’ni başlattı. Gelişim çağındaki çocukları su sporlarına teşvik etmek amacıyla yapılan etkinlikte çocuklar hem doyasıya eğlendi hem de spor yaptı. Arnavutköy Belediyesi, gelişim çağındaki çocukları spora yönlendirmek ve geleceğin sporcularını yetiştirmek için harekete geçti. Festivalde oldukça renkli görüntüler oluşurken çocuklar yarışmalarda kıyasıya mücadele etti. Çocuklar, festival kapsamında dipten halka çıkarma yarışması, havuz içi renkli top toplama yarışması, bayrak yarışları, 4-6 yaş yüzme yarışması, waterball yarışması ve serbest sırt üstü yüzme yarışmaları gibi yarışmalarda ter döktü.

 

‘’Bütün çocuklar eşittir’’


Güzel bir gün geçirdiklerini ve burada yaşadıklarının ileride güzel bir hatıra olacağını söyleyen ilkokul öğrencisi Mehmet Fakirsever: “Arnavutköy Belediyesi bize güzel bir yarışma verdi. Çok mutluyuz böyle bir yarışma olduğu için. 23 Nisan’da bu gibi etkinliklerin yapılması çok güzel. Ben de yarıştım. Bir topa bindim ve kendimi sürükledim. İkinci oldum. Bayrak yarışı oldu. Onda arkadaşlarımızla birinci olduk. Güzel bir yarış oldu. Yorulduk biraz ama çokta eğlendik. Birlikte bunu konuşuruz ileride gazeteye de çıkarız dedik. Bütün çocukların eğlenmesini ve özgür olmasını dilerim. Bütün çocuklar eşittir. Atatürk bu bayramı bütün çocuklara vermiştir. O yüzden eğlenmelerini dilerim” ifadelerini