GENÇLİK KAMPI

Arnavutköy Belediyesi’nin düzenlediği Gençlik Kampı Ağustos aylarında gerçekleşiyor. Gençlik kampıyla yaz sezonu birçok eğlenceli etkinlik ve eğitimlerle dopdolu geçiyor.

Gençleri doğa ile buluşturan Gençlik Kampı gençlere doğayı yeşili koruma bilinci verirken aynı zamanda sosyal ve sportif aktivitelerle gençlerin sosyal hayatla bağlarını kuvvetlendiriyor. Aynı zamanda kişisel gelişim eğitimleri ile gençleri sanatsal, dini ve değerler eğitimi ile gelişimlerine destek oluyor.

Gençlik Kampı’nda bir araya gelecek olan 8-16 yaş arası gençler doğa ile iç içe geçecek 4 günün ardından uzman eğitimcilerle birlikte sosyal, sportif ve kişisel gelişim eğitimleri de verimli bir şekilde geçiyor. Gençlik kampıyla gençler duvarlar arası eğitimden çıkıp doğada özgürce kendilerini keşfederek eğitim alıyorlar. Bu sayede kendine güvenen yeteneklerini keşfedebilen sağlıklı bireyler olarak hayata karşı bakış açılarını oluşturabiliyorlar.

Yaz tatilinde doğanın keyfini Gençlik Kampı’yla çıkartan kız ve erkek öğrencilerin eğitimi farklı tarihlerde gerçekleşiyor.

Gençler futbol,voleybol, kano, deniz bisikleti gibi modern sporların yanı sıra atalarımızdan yadigar olan okçuluk, matrak ve mangalayı da öğreniyor. Aynı zamanda Arnavutköy gençleri Gençlik Kampı’nda eğitimlerle birlikte yapılan sportif yarışmalarla eğitim-öğretim döneminin yorgunluğunu atıyorlar.
 

Başvuru ve Kayıt için ;

spor.arnavutkoy.bel.tr