Arnavutköy Yaz Spor Okulları Ünlü İsimlerin Katıldığı Törenle Sona Erdi

Arnavutköy Yaz Spor Okulları ünlü isimlerin katıldığı törenle sona erdi Başkan Ahmet Haşim Baltacı'nın penaltıyla imtihanı Başkan Haşim Baltacı Eski Kaleci Kerem İnan'a gol ataya çalıştıİSTANBUL - Arnavutköy Belediyesi'nin çocukların yaz tatilini verimli geçirmesi için organize ettiği Yaz...

Arnavutköy Yaz Spor Okulları Ünlü İsimlerin Katıldığı Törenle Sona Erdi 7 ay önce
Arnavutköy Yaz Spor Okulları ünlü isimlerin katıldığı törenle sona erdi Başkan Ahmet Haşim Baltacı'nın penaltıyla imtihanı Başkan Haşim Baltacı Eski Kaleci Kerem İnan'a gol ataya çalıştıİSTANBUL - Arnavutköy Belediyesi'nin çocukların yaz tatilini verimli geçirmesi için organize ettiği Yaz...

Arnavutköy Yaz Spor Okulları ünlü isimlerin katıldığı törenle sona erdi
Başkan Ahmet Haşim Baltacı'nın penaltıyla imtihanı
Başkan Haşim Baltacı Eski Kaleci Kerem İnan'a gol ataya çalıştı

İSTANBUL - Arnavutköy Belediyesi'nin çocukların yaz tatilini verimli geçirmesi için organize ettiği Yaz Spor Okulları'nın kapanış töreni ünlü futbolcuların katılımıyla gerçekleşti. Etkinlik kapsamında Arnavutköy Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı'nın eski kaleci Kerem İnan'ın koruduğu kaleye penaltı atışları renkli görüntüler oluşturdu. 
Arnavutköy Belediyesi tarafından açılan yüzlerce öğrencinin katıldığı yaz spor okulları organize edilen törenle sona erdi. Arnavutköy Bolluca Stadı'nda gerçekleştirilen kapanış törenine Arnavutköy Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı'nın yanı sıra Eski Milli Futbolculardan Tuncay Şanlı, Ersen Martin ile birlikte Eski Futbolculardan Okan Koç, Kerem İnan ve birçok vatandaş katıldı. 12 ayrı branşta 2 bin 650 sporcunun eğitim aldığı yaz spor okullarında karate, kickboks, yüzme, basketbol, futbol, voleybol, jimnastik, tenis gibi spor dalları alanında eğitimler verildi. Yüzlerce öğrencinin yaz tatilini verimli geçirmesine imkan sağlayan yaz spor okulları kapanış töreninde, öğrenciler almış oldukları bu eğitimler doğrultusunda öğrendiklerini sergiledi.
Başkan Haşim Baltacı, 3. Denemede eski kaleci Kerem İnan'a gol atabildi
Yaz spor okullarını kapanış töreninde spor alanında birçok dalda etkinlikler gerçekleştirildi. Ok atma etkinliğine Başkan Ahmet Haşim Baltacı ile birlikte ünlü sporcularda katılarak ok attı. Daha sonrasında ise eski kaleci Kerem İnan yıllar sonra kaleye geçti. Topun başına geçen Başkan Ahmet Haşim Baltacı, Kerem İnan'a ilk iki penaltısında gol atamadı. Kerem İnan, kaleden çıktıktan sonra Başkan Baltacı'nın 3'üncü penaltıyı çekmesini istedi. Başkan Ahmet Haşim Baltacı 3'üncü denemesinde meşin yuvarlağı ağlarla buluşturdu. Sonrasında ise Ünlü isimlerin minik kaleciye penaltı atışı kullanması renkli görüntüler oluşturdu.
"Gençlerin kabiliyetlerini ortaya çıkartabildiysek ne mutlu bizlere"
Arnavutköy Yaz Spor okullarının kapanış töreninde konuşan Arnavutköy Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı, "Her zaman ki gibi gençlerin içerisinde olduğu her şey çok güzel. Burada yılsonu çalışması olarak hazırladığımız etkinlikte buna bir kez daha şahit olduk. Arnavutköy'ün yoğun bir genç nüfusu ve onlarında kabiliyetleri var. Gençlerimizin kabiliyetlerinin ortaya çıkmasında katkımız olduysa ne mutlu bizlere" dedi.
"Bu Organizasyonları Avrupa'da görürdük"
Gençlerin spora yönelmesinden mutluluk duyduğunu ifade eden Eski Futbolcu Kerem İnan, 'Bu organizasyonları genellikle Avrupa'da görüyorduk. Burada okul bittikten sonra çocukların yapacak bir şeyi olmazdı ama sağ olsun başkanımız muhteşem bir şey yapmış. Her branştan sporlar var. Daha küçücükler kardeşlerimiz ama öyle güzel sunumlar yaptılar ki, hepsinin ellerine ayaklarına sağlık. Başkanımıza da çok teşekkür ederiz, Allah razı olsun. Güzel kardeşlerimizi böyle organizasyonların içinde görmek bizi gerçekten çok mutlu etti" ifadelerini kullandı.
"Arnavutköy halkı başkanımıza şükran ve minnet borçlu"
Çocukları spora kazandırmanın öneminden bahseden Eski Futbolcu Okan Koç ise, "Arnavutköy'e gelmeden önce yapılanlarla ilgili bilgi sahibi değildim. Dayımla beraber geldik, yolda bana Arnavutköy inanılmaz derecede büyüyor ve gelişiyor dedi. Bu gençleri kazanmak çok önemlidir, bu tarz aktivitelerin belediye olarak yapılması gençlerimiz ve aileleri için faydalı oluyor. Avrupa şampiyonları çıkıyor aralarından bunlar çok önemli şeyler. Bu yüzden Arnavutköy halkı başkanımıza şükran ve minnet borçlu" diye konuştu.
Yaz spor okullarının kapanış törenin sonunda başarı elde eden öğrenciler protokol üyelerinin elinden sertifikalarını aldı.

Kaynak : Sondakika.com