Ayşe Doğan 9 Türkiye Rekoru ile Şampiyon

23-27 Ocak tarihlerinde Denizli Hasan Güngör Spor Salonu’nda düzenlenen Naim Süleymanoğlu Büyükler Kulüpler Türkiye Halter Şampiyonası, Türkiye geneli 33 il 47 kulüp 310 erkek ve 218 bayan ile toplam 528 sporcu katılımıyla tamamlandı. Denizli il protokolünün hazır bulunduğu şampiyonada Halter Federasyonu Başkanı Tamer Taşpınar açılış konuşmasında konuklarına ve izleyenlere katılımlarından ötürü teşekkür etti.

 

Türkiye Halter Federasyonu 2019 Faaliyet programında yer alan şampiyonaya Arnavutköy Belediye Spor Halter takımımız 16 sporcu ile iştirak etti. Büyükler kategorisinde sporcusu bulunmayan Halter takımımız genç ve yıldız sporcularla girdiği bu anlamlı şampiyonadan 1 altın madalya kazanarak bizleri gururlandırdı.

 

Yıldız Sporcumuz Ayşe Doğan kendisinden yaş ve tecrübe olarak üstün durumdaki sporcuları geçerek 9 Türkiye rekoruna imza attı. 45 kiloda piste çıkan sporcumuz ilk hakkında 63, ikinci hakkında 66, son hakkında 68 kilo kaldırarak koparma dalında 3 ayrı Türkiye rekoruna imza atmış oldu. Silkme müsabakalarında ilk hakkında 75, ikinci hakkında 78, son hakkında 81 kilo kaldırarak, 3 rekor daha kırdı. Toplamda 149 kilo ile rekorları altüst eden sporcumuz izleyenler tarafından ayakta alkışlandı. 

 

Pazar günü sona eren Naim Süleymanoğlu Büyükler Kulüpler Türkiye Halter Şampiyonasında Erkekler Kategorisinde Ankara Aski Spor Kulübü şampiyon olurken, Bayanlar Kategorisinde Ankara Büyükşehir Belediyesi halter takımı Şampiyon oldu.