File'nin Sultanların'dan Deplesmanda Önemli Galibiyet

Türkiye Bayanlar Voleybol 2. liginde Arnavutköy Belediye Spor rüzgârı esiyor. İstanbul takımlarının mücadele ettiği TVF 1. grupta sultanlarımız galibiyet serisine devam ediyor. Deplasmanda oynadıkları UPS maçını 3-1 kazanan Arnavutköy Belediye Spor gruptaki bu zor karşılaşmadan 3 puan çıkarmayı başardı. 

Karşılaşmaya takım kaptanı Zeynep Çelik, Pelin Ilgın, Azra Çolak, Halime Nur Akay, Sıla Cantürk, Nalan Ateşer ve Zöhre Öksüz ile başlayan Arnavutköy Belediye Spor ilk set başlarında 5 sayı farkla yenik duruma düşmesine rağmen çabuk toparlanarak farkı kapadı. Zöhre ve Sıla’nın sayıları ile önce farkı kapatan sultanlarımız Pelin ve Halime ile sayı üstünlüğünü ele geçirdi. Başarılı blokları ile dikkat çeken Azra, Sıla ikilisi sayesinde rakibin direncini kıran Arnavutköy Belediye Spor takım kaptanı Zeynep ile iyi oyun kurarak sonuca gitti. İlk seti 22-25 kazanan sultanlarımız karşılaşmada 1-0 öne geçti. 

İkinci set başlarında tribün desteğini arkasına alan UPS takımı, takım kaptanı Saadet ve Sevgi ile baskı kurmaya başladı. İkinci set başlarında öne geçmesine rağmen fazla direnç gösteremeyen UPS takımı uzun süre önde götürdüğü sette Arnavutköy Belediye Spor’un katı savunmasına takıldı. Setin ortalarında Azra, Sıla ve Zeynep’in başarılı blokları sayesinde oyuna denge geldi. Pelin ile sol taraftan Halime ile sağ taraftan yüklenen Belediye Spor sultanları Zöhre ile son darbeyi indirdi ve rakibini ikinci sette 18-25 ile geçere skoru 2-0’a getirdi.

UPS takım taraftarları üçüncü sette voleybol müsabakalarında görmeye alışık olmadığımız centilmenlik dışı hareketlere imza attı. Üçüncü set moral motivasyon düşüklüğü yaşayan sultanlarımızın imdadına takım antrenörü Soner Özdamar yetişti. Kademeli olarak tüm oyuncuları saha dışına alan Özdamar seti 25-14 kaybetmelerine rağmen moralleri yükseltti. 4.set yüksek moralle başlayan kızlarımız son seti 19-25 alarak karşılaşmayı 1-3 kazanan taraf oldu. 

Oynadığı 7 karşılaşmanın 6’sını kazanan sultanlarımız bu sonuç ile grupta ikinci sıradaki yerini korudu.