Kick Boksun Altın Çocukları

Alperen Atabay anısına düzenlenen 3’üncü Uluslararası Türkiye Açık Kick Boks Şampiyonasında; bireyselde 9, takım halinde 2 ve toplamda 11 madalya kazanan Arnavutköy Belediye Spor büyük bir başarıya imza attı.


Arnavutköy Belediye Spor, 3’üncü Uluslararası Türkiye Açık Kick Boks turnuvasına çıkarma yaptı. Alperen Atabay ismi ile düzenlenen turnuvaya Arnavutköy belediye spor 23 sporcu ile katıldı. Alperen Atabay Anısına 3. Uluslararası Türkiye Açık (Turkish Open) Kick Boks Turnuvası Büyükler, Gençler, Yıldızlar, Minikler ve Veteranlar kategorilerinde PGS Hotels Kremlin Palace, Antalya’ da başladı. Uluslararası Türkiye Açık Kick Boks Şampiyonası saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından, seremoni ve plaket takdimi ile devam etti. Türkiye kick boks fedarsyon Başkanı Salim Kayıcı, 27 ülke temsilcisine ve katılımcı tüm sporcularla beyaz kâğıt kaldırdı. Dünya sporcular gününde verilen bu mesaj kick boks sporunun olimpiyatlarda yer alması için olimpiyat komitesine verilen bir mesaj olduğu belirtildi. Takım mücadelelerinde kulüp antrenörleri Hakan Çakmakçı ve Turgay Kantarkıran'ın da aralarında olduğu birinci takım 3’üncülük kürsüsünde yer alırken 2’nci takım ise 2’ncilik elde etti. Zafer Şimşek, Göktuğ Çağatay Aksu, Furkan Karabağ ve Duygu Turan Altın Madalya alırken Mehmet Korkmaz ve Erdal Karataş Gümüş Madalya kazandı. Soner Eroğlu, Mustafa Kaya ve Uğur Güven ise Bronz Madalya kazandı.

 

“27 ülkenin turnuvada yer alması gurur verici”

Türkiye Kick Boks Federasyon Başkanı Salim Kayıcı: “ 3’üncüsünü düzenlediğimiz uluslararası turnuvaya çok sayıda katılım oldu. Yaklaşık 2400 üzerinde kayıt var” dedi. 27 ülkenin turnuvada yer almasının gurur verici olduğunu belirten Kayıcı: “Önceden daha az sayıda ülke katılıyordu şu an çok sayıda ülkeden katılım var. Haziran sonunda Türkiye Şampiyonası var. 3 şampiyona sonunda Dünya ve Avrupa şampiyonasına katılacak takımlar milli takım kadrosunu oluşturacaklar” şeklinde konuştu.

 

“Daha iyi olacağız”

Antrenör Hakan Çakmakçı güzel bir mücadele verdiklerini belirterek: “Sporcularımız çok güzel mücadele verdi. Her şey güzel geçti. Ring müsabakalarında Furkan Karabağ 4 tane rakibini yenerek şampiyon oldu. Geçen yılın şampiyonu bayan sporcumuz Duygu Turan, yılın sporcusu seçilmişti. O da bu sene yine İspanyol rakibini yenerek şampiyon oldu. Şu an iyi gidiyoruz inşallah daha iyi olacağız” diye konuştu.

 

“Avrupa Şampiyonası’nda Altın madalyayı ülkemize getireceğim”
​75 kiloda Altın madalya kazanan Furkan Karabağ yarım bıraktığı işi tamamlamak istediğini söyleyerek: “Yarım bıraktığım bir işim vardı onu hallettim Allah’a şükür. İnşallah gerisi Dünya şampiyonluğu olarak gelecek. Bir sene Dünya bir sene Avrupa şampiyonası olarak düzenleniyor. Gideceğim Avrupa Şampiyonasında elimden geleni yapıp ülkemi temsil edeceğim en iyi şekilde geçen sene yarım bıraktığım işi bitireceğim. Altın madalyayı ülkemize getireceğim inşallah” ifadelerini kullandı.