Özel Sporcular İle Yıl Boyu Yüzme Eğitimi

Arnavutköy Belediyesi tarafından her sene düzenlenen Engelli yüzme spor okulu Hadımköy Spor Kompleksinde gerçekleştiriliyor. Servisler ile evlerine en yakın adreslerden alınan özel sporcularımız hafta sonu yüzme seanslarında uzman eğitmenler ile hem öğreniyor hem de sosyal aktivitede bulunuyorlar. Cumartesi – Pazar günleri 10:00 - 11:00 saatleri arasında gerçekleştirilen yüzme spor okulundan 2018 yılında toplamda 102 vatandaşımız faydalanmıştır. 

Arnavutköy Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri müdürlüğü engelli vatandaşlarımızın yüzme sporu yaparak fiziksel ve zihinsel gelişimlerine ve yaşam boyu sağlıklarına katkıda bulunmayı amaçlamıştır.

Türkiye Özel Sporcular Federasyonu himayesinde gerçekleştirilen şampiyonalarda yarışmacı olabilmeleri adına da çalışmalar sürdürerek bu konuda da öncü olmayı hedeflemiştir. 

Özel Gereksinimli vatandaşlarımız bu aşamada ilk olarak tedavi amacı ile yüzme eğitimlerine başlamış, ancak uzun ve özverili eğitimler sonucunda yüzme yarışmalarında da başarılı olabileceklerini gözlemlemişlerdir. 

Bunun örneklerini daha önce ki Türkiye başarıları olan sporcular ile ortaya koyan Arnavutköy Belediyesi, ilçemizdeki Özel sporcuların ve vatandaşlarımızın bu konuda da ufkunu açmıştır. 

Yıl sonu sona erecek olan Yüzme okulunda 2019 yılı için yeni kayıtlar şubat ayında başlayacaktır. 


İletişim için, Arnavutköy Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü / 444 4 597